loader

0 (530) 495 01 01

Tur Hizmetleri

Size Özel TurlarAvrupa ve Asya kıta arasında kalan, Türkiye'nin en kalabalık şehri olan İstanbul, dünyanın da en kalabalık 10 şehri arasında yer alıyor. Bu şehir tarih dokusuyla hem doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini fazlasıyla çekmektedir. İstanbul'u görmek bir kaç günü gerektirir hatta az bile gelir. Mutlaka görmesi gerekenler arasında camiler, müzeler, parklar, hamamlar ve çarşılar.

Sultanahmet: İstanbul denilince ilk akıla gelen Sultanahmet ve çevresi tarih ile hem yerli hem yabancı turistlerin en çok ziyaret edilen semt. Tarih dokusu, kültürü ve sanatı ziyaretçilerine sayısız güzellikler sunuyor. Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, İstanbul Arkeoloji Müzeleri de etrafta bulunmaktadır.

Beyoğlu: Hareketli ve canlılık seviyorsanız, kozmopolit kent hayatını Beyoğlu ve çevresinde yaşayabilirsiniz. Galata ve Taksim semtleri hareketli caddeleri ve gece hayatıyla anımsatılır. Etrafta diğer turistlik yerler ise Çukurcuma, Cihangir ve Karaköy.

Eğlence parkları: Özellikle çocuklar için sınırsız eğlenceleri olan ve heyecan dolu aktiviteler için eğlence ve tema parklara gidebilirsiniz. İstanbul'da son yıllardır oldukça popüler merkezlerde akvaryumlar ve yunus gösterileri görmekte mümkün.

Tekne ile Boğaz turu: İstanbulda popüler bir gün aktivite olarak boğaz turlar sunuluyor. Şehir hatları vapurları veya özel tekneyle gezmenizi tavsiye ediyoruz. Akşam yemekli ve eğlence dolu olan tekneler de mevcut muhteşem boğaz manzara karşısında.

Şehir turları: Dünyada 'City sightseeing bus' olarak görebilceğiniz tur ile İstanbul'un tüm popüler tarihi ve turistik yerleri göremeniz mümkün. Bu tarz otobüse binerek tüm gün geçerli bilet ile indi bindi yaparak İstanbulu keşfedebilirsiniz.

İstanbul Müzeleri: Sanat ve kültürü seviyorsanız, kültür ve modern sanatı tavsiye ediyoruz. İstanbul'da 80'den fazla müze var. En popüler olanlar: İstanbul Arkeoloji Müzeleri, Aya Sofya Müzesi, Topkapı Sarayı Müzesi, İstanbul Modern Sanatlar Müzesi, Rahmi Koç Müzesi ve Türk ve İslam Eserleri Müzesi.

Yemek ve içme: İstanbul yeme ve içme olarak sınırsız imkan sunmaktadır. Tüm dünya mutfaklarını keşfetmeniz için bir sürü restoran ve kafe imkanları var.

Canlı eğlence ve gece hayatı: İstanbulda eğlence ve gece hayatı canlı ve sınırsızdır. Sabahlara kadar süren gece hayatına katılıp eğlenebilirsiniz. Avrupa yakasında: Beyoğlu ilçesinde: Taksim, istiklal Caddesi, Nevizade Sokak, Tünel hattı ve Galata. Beşiktaş ilçesinde: Beşiktaş Çarşı ve Sahil, Ortaköy, Bebek, Nişantaşı, Şişli ve Etiler.

Anadolu yakasında: Kadıköy ilçesinde: Kadıköy merkez İskele Sokak, Bahariye Caddesi Kadife Sokak ve Caddebostan Barlar Sokağı, İstanbul'da eğlence ve gece hayatının en canlı ve renkli olan ilçeler ve semtlerdir.

Alışveriş: İstanbul'da her bütçeye uygun alışveriş imkanları var. Dünya çapında kaliteli alışveriş merkezleri, mağazalar, geleneksel dükkanlar ve pazarlar bulunmaktadır. En popüler alışveriş noktası Sultanahmet çevresinde bilinen Kapalı Çarşı labirent bir şekilde 4000den fazla mağaza ve dükkan barındırıyor. Diğer popüler yer ise Eminönü'de bulunan Mısır Çarşısı. Burada her türlü baharatı bulmanız mümkün.

Konaklama: Her bütçeye uygun konaklama İstanbul'da mevcuttur. Biraz daha sakinliği seviyorsanız, Asya tarafını seçebilirsiniz.


Şile İstanbul dan gelen tatilciler için tercih sebebi olan İstanbul un Kuzey Doğusunda Karadeniz kıyısının. İstanbul a yaklaşık 60 Kilometre mesafede olan Şirin bir ilçesidir, Karadeniz kıyısından yani yeşilin içinden mavi denizlere açılan İstanbulun kuzey penceresidir, Şile ismi Antik Yunanca ’ da yaban çiçeği anlamına gelmekte dir.

Uzun , büyüleyici sahilleri ve yemyeşil doğası şehirden kaçıp biraz dinlenmek için ideal bir yer yapıyor Şile’ yi , Şile, MÖ 7. yy’ da Miletli denizciler tarafından kurulmuş ve o günden bugüne çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır.

Konaklama: Şile ziyaretçisine konaklama açısından geniş bir yelpaze sunuyor.

Lüks otellerden pansiyonlara camping alanlarına kadar pek çok farklı konaklama imkanınız bulunmaktadır.

Gezilecek Yerler: Sahilin herhangi bir noktasından kıyı boyunca bakınca iki yapı dikkatleri çeker: Şile Feneri

İstanbul’un Şile ilçesinde yer alan ve İstanbulun Küzeyinde ve 97km uzaklıkta bulunan Ağva Beldesi yılın her döneminde yoğun.

Ağva aslında Latince kelimeden oluşan “iki dere arasına kurulmuş köy” ve “su” anlamını taşıyor. Göksu ve Yeşilçay derelerin ortasında bir sahil kasabası olarak yer almakta. İki dere Ağvadan geçip Karadeniz’e dökülerek güzel manzaralar oluşturuyor.

Konaklama: Ağvada konaklama için genelde Göksu nehir çevresi tercih ediliyor. Büyük şehirden kurtulup bir nefes almak istiyorsanız en az bir gün konaklamayı tavsiye ediyoruz. Ağva size doğayla sessiz bir ortam sunuyor. En çok tercih edilen bungalov otelleri daha sempatik bir konaklama sağlıyor.

Sabah kahvaltıları ve nehir gezileri: Sabah kahvaltıları ve nehir gezileri meşhurdur. Sabah saatlerinde Göksu nehirin kenarlarında birkaç kahvaltı yapacak güzel kafeler mevcuttur. Nehir gezimi için deniz bisikleti kiralayıp yeşilliğin arasında Karadenize dökülen Göksu’nun kıyıları üzerinden huzur içerisinde gezebilirsiniz. Ayrıca motorlu teknelerle birkaç saatlik gezintiler organize edilebiliyor.

Oteleler bölgesine geçmek: Merkezden oteller bölgesine geçmek için 2km yürüyüş yolundan yürüyerek ulaşabilirsiniz. Yürüyüş yolunda kafeler bulunmaktadır. Sahilin her iki tarafında konaklama ve günübirlik tesisler bulunan derenin Karadenize dökülen ağzı geniş bir kumsala açılıyor. Nehirin iki tarafında oteller ve kafeler yer alıyor. Karşı tarafta bir otel tercih ettiyseniz karşıdan karşıya ulaşım için teleferik sistemi kullanabilirsiniz.

Sosyal tesisler: Ağva belediyesine ait sosyal tesisler yeşillik alan içinde yer alan yürüyüş parkurları doğayla iç içe spor yapabilirsiniz.

Adapazar'na yaklaşık 25km uzaklıkta bağlı, gölü ile ünlü olan bir turizm noktası. Sapanca gölü etrafı ormanla çevrili, yaklaşık 40 kilometre genişliğinde doğa harikası bir göl. Çınar ağaçları, sebze meyve bahçeleri arasında uzanan bölgeye ayrı bir güzellik katıyor.

Konaklama: Gölün maviliğe gölü çevreleyen doğanın yeşilinin birleşmesi cennetten bir köşe oluşturmuş. Gölün çerçevesinde çeşitli konaklama sunuluyor. İlk tercih edilen konaklama 'Beta Home Göl Evi', ikinci ise 'Çayır Çimen Tatil Evleri'.

Gezilecek yerler: Kolayla ulaşabilceğiniz Kırkpınar ve Kurtköy beldeleri var. Kurtköyde dereler, geniş piknik alanları, çiftlikleri ve restoranlar bulunuyor. Kırkpınar ise daha çok yeşillik alandır ve yürüyüş için tercih ediliyor. Bölgedeki kafeler ve restoranlar tercih ediliyor. Dağ ve göl manzaralı Maşukiye, Sapanca ile Pamukova arasında dünyada çok nadir rastlanan iklim koşullarına sahip. Göl çok derin değil, suyu içilebiliyor, yüzülebiliyor ve sörf yelken yapılabiliyor. Deniz bisiklet ya da sandal kiralayıp gezintiye çıkabilirsiniz. Ayrıca balık tutmayı seviyorsanız balık tutuluyor bu alanda. Yazları göl kenarı plaj olarak da kullanılıyor. Gölün serin sularında su sporları yapma imkanı bulabiliyor.

Marmara Bölgesi'nin Güney Marmara bölümünde yer alan Osman imparatorluğun ilk başkenti ve Türkiye'nin dördüncü büyük sehri. Bursa hem tarih tapıları hem doğal güzelikleri ile ilgi çekici şehirlerden biri. Kervansarayları, yüzyıllık camileri, hanları, hamamları, tarih köyleri ve sokakları ile yerli ve yabancı turist için görülmesi gereken yerler.


Konaklama: Çok sayıda otel ve pansiyon bulunur. Şehir merkezi olarak bilinen Osmangazi Uludağın eteğinde bulunan ve neredeyse yemyeşil doğası ile insanı büyülememesi mümkün değil. Osmangazide çok sayıda otel var ve orada bulanan Karagöz müzesi, Bursa Saat Kulesi, Orhangazi Türbesi ve Arkeoloji Müzesi gibi tarihi yapıları ve müzeleri ziyaret edebilme fırsatı bulabilirsiniz.

Gezilecek yerler: En önemli gezilmesi yerlerden biri Uludağdır. Bursadan Uludağ yaklaşık 35km uzaklıkta. Tam bir kar tatili yapmak istiyorsanız Uludağ tam sizin için bir yerdir. Bursa tarih çarşılarıyla, bembeyaz karla kaplı kayak merkezleriyle ve tarihe tanıklık etmiş haliyle tam gezilecek yerler.

Bursa mutfağı: Osman imparatorluğunun ilk başkenti olan Bursa, aynı zamanda antik çağlarda Roma ve Yunan dönemlerinde de onemli yaşam ve uygarlık merkezlerinden biri olmuştur. Bu sebepten dolayı, farklı kültürlerin beslenme alışkanlıklarını barındıran lezzetler ortaya çıkmıştır. Bursanın dünyaca ünlü yemeği iskender kebaptır. Temel malzemesi döner eti olan bu kebap özel kılan aslında üzerine dökülen tereyağ, domates sosu, altındaki yağlı pideler ve yanındaki yoğurttur.

Gece hayatı: Bursa genel olarak bar, pub, club ve meyhanelerden oluşan birbirinden nezih ve modern ortamlar sunmaktır. Canlı müziği olduğu çok sayıda mekan şehrin merkezinde bulunur. Altıparmak caddesi rakı-balik için uygun mekanlar var.

Alışveriş: Bursada ne kadar çok alışveriş merkezi bulunsada, hem yerel yaşayanlar hem turistler tarih çarşıları tercih ediyor.

Yanardağların püskürttüğü lavlar ve tüf tabakasının rüzgar ve sularla aşınması sonucuyla oluşan peribacalarının bulunduğu Kapadokya, tarih değerleri, doğal güzellikleri, yer altı şehirleri ve daha bir çok cazibe noktasıyla ülkemizin en çok ziyaret edilen şehirlerden birisi. Kapadokyanın her köşesi dünyada hiç bir başka yerde görmediğiniz kadar güzeldir. İki gün ve bir hafta arası konaklama tercih ediliyor genelde.

Konaklama: Bu coğrafyaya uyum sağlayan yöre insanları iç içe bir yaşam kurmuşlar. Tarihin en zorlu zamanlarında bile, peri bacalarında veya toprağın altında yapılan odalar bu yöre insanı için bir yaşam alanı olmuş. Ellerle oyulmuş kayaların içerisinde uzayan, enfes dekorasyona sahip samimi odalarıyla butik otellerde konaklanıyor.

Kapadokyada yapılacak şeyler: Şehirde en çok yapılan aktivitelerden biri balon turu. Balon turlarıyla şehri yukardan seyretmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Balon turlardan ayrı kayak, golf, ATV turları, atla gezme, trekking rotaları, bisiklet turları ve jeep safariler yapılıyor. Çömlek yapımını merak ediyorsanız, Avanos'taki çömlek yapımı merkezlerinde bu zanaatın nasıl yapıldığını öğrenip siz de bu deneyimi yaşayabilirsiniz. Kapadokyanın gün batımı meşhurdur. Yıl boyunca 20 bin turist günbatımının güzelliğini görmeye geliyor. Tarih yerlere meraklıysanız, bir çok görülebilecek tarihi yerleri mevcuttur.

Kapadokya mutfağı: Ülkemizin her bölgesi kendine has yemekleriyle bilinir. Kapadokyada bilinen Testi kebabı mutlaka denemelisiniz. Bu bölgede üretilen üzümlerle yapılan anadolunun şarabın doğduğu yer. Şarap üreticiler şarap gezmeleri ve turlarda hazırlıyor. Ellerinizle üzüm toplayıp şarap çeşitlerini tadabilirsiniz.

Kocaeli'nin doğusunda, Sapanca Gölü'nün güney batı kıyısında, Kartepe'nin eteklerinde bulunan Maşukiye, Türkiyenin köylerinden birisi. İki Mahallesi bulunur Soğuksu ve Çınarlı olmak üzere. Su sesine karışan kuş seslerini, tertemiz köy havasıyla uyku almak ve doğayla iç içe olmak istiyorsanız tam sizlik biryerdir. İsminde geçen 'maşuk' kelimesi aşık anlamına gelir. Maşukiye aşıklar köyü olarak bilinir.

Konaklama: Yemyeşil ormanıyla, gürül gürül akan şelalelerle, mis gibi kokan meyve bahçeleriyle uyup uyanmak istiyorsanız tam sizlik biryer.

Konaklama: Dere kıyısında akan su sesler ile beraber doğa yürüyüşüler meşhurdur. Bu gezintiler sayesinde yeni keşifler yapılabilir. Aygır Deresi kenarında birbirinden güzel restoranlar bulunmaktadır. Maşukiyede piknik yapmak için de uygun alanları var. Sapanca gölünde kano veya deniz bisikletleriyle tura çıkmanız da mümkün. Yürüyüş dışında bisiklet veya ATV kiralayarak da belli rotalar üzerinden tur yapabilirsiniz. Kuzu yaylası da çok meşhurdur. Sapanca gölün arkanıza alarak Kartepe'ye doğru tırmanırken ulaşabileceğiniz bu yayla bir muhteşem manzara sunar. Doğa tutkunuysanız burada çam, kayın, ıhlamur ve fındık ağaçlarını bulabilirsiniz.

Kış turizimin popüler rotalardan Kartepeye de çok yakın.

Uzun yıllardır Osmanlı Devlet'nin başkentliğini yapmış olan Edirne'de Osmanlı İmparatorluğu'nun eserleriyle doludur. Osmanlı imparatorluğundan miras kalan eserler bakımından İstanbul ve Bursa'nın ardından üçüncü sırada. Edirne her yıl Temmuz ayında Geleneksek Kırkpınar Yağlı Güreşleri düzenliyor. Ülkemizden ayrı, dünyadan da sayısız misafir ağırlamaktadır. Edirne'ye en az üç gün ayırmanızı tavsiye ediyoruz.

Konaklama: Edirne dört mevsim ziyaretçilerini ağırlar. Her bütçeye göre konaklama seçeceği bulunmaktadır. Tarihi ve kültürel gezi amacıyla Edirne'ye gelen, merkezi otelleri tercih eder. Doğa'yı tercih edenler çevre bölgelerdeki konaklamayı tercih ediyor.

Gezilecek yerler: Edirne 88 yıl boyunca Osmanlı imparatorluğuna başkentlik yapmış. Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerini bir arada görebilirsiniz. Mimar Sinan'ın muhteşem eseri Selimiye Camii görülmesi gereken yerlerden biri. Üç Şerefli Camii, Muradiye Camii ve Eski Camii Edirne'de Osmanlı'dan miras kalan önemli camiler arasında. Rüstempaşa Kervansarayı Mimar Sinan'ın bir değer armağanı. Her sene, geleneksel Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne ev sahipliği yapmaktadır. Müze gezmeyi seviyorsanız, Edirne Türk İslam Eserleri Müzesi birbirinden değerli eserleriyle bir arada görebilirsiniz. Uzunköprü dünyanın en uzun taş köprüsüdür. Üzerinden geçme şansı bulabilirsiniz. Doğa ile iç içe olmayı seviyorsanız, Meriç Nehri'nde doğa ile iç içe bir gün geçirebilirsiniz. Gala Gölünde nesli tükenmek üzere olan kuş türlerini yakından görebilirsiniz. Maceracı ruhunuz varsa sualtı Saros Körfezi'ne adım atabilirsiniz.

Doğal güzellikleri ile tercih edilen Kartepe,Kocaeli'ne bağlı ve Maşukiye'ye yakın olan, kış aylarında tercih ediliyor. Kış mevsimde kayak ve snowboard sporları yapmak isteyenler memnun kalır.

Konaklama: Kartepe'de konaklamak için kayak merkezinde bulunan 'The Green Park Resort Kartepe' tercih ediliyor. Bu otel, Kartepe Kayak merkezinin zirvesinde hizmet veren tek tesistir. Ancak kış sezonunda çok kalabalık ve yüksek fiyatlı olması sebebiyle, Kartepe'nin merkezinde ya da Maşukiye'de konaklama seçenekleri de düşünülebilir.

Gezilecek yerler: Kartepe'ye büyük çoğunluğu kayak yapmaya gitsede, Kartepe ve çevresinde gezilecek pek çok yer ve yapılacak pek çok şey var. Burada yürüyüş, kuş gözemciliği, yamaç paraşütü, binicilik, dağ bisikleti, paintball gibi aktiviteler yapılabiliyor.

news_img

Bizi Arayın
(0530) 495 01 01

Abone Olun

Telif Hakkı © 2019. Tüm hakları Saklıdır.